Wpisy w dzienniku budowy

www.szczepieniazaiprzeciw.pl nerwowy.chorobywpodrozy.com.pl Luboń Domy w szeregowcach na sprzedaż Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

Z każdą budową wiąże się mnóstwo spraw technicznych i również formalnych. O ile te pierwsze można w miarę łatwo ogarnąć, to te związane z kwestiami formalnymi mogą napsuć krwi znacznie bardziej niż złe warunki pogodowe czy problem z materiałami. Choć pojawiły się różne ułatwienia dla osób, które chcą zbudować własny dom, to jednak wciąż trzeba się borykać z pewnymi sprawami już na etapie samych prac budowlanych.

Wcale nie jest tak prosto, bo należy chociażby regularnie uzupełniać wpisy w dzienniku budowy. Dziennik budowy nie jest takim sobie zwykłym zeszytem, w którym każdy może zapisać cokolwiek. Z punktu widzenia prawa budowlanego jest to dokument o dużym znaczeniu.

Dziennik musi być urzędowo poświadczony, każda jego strona musi posiadać odpowiednią urzędową pieczątkę. Uzupełniać treść dziennika może kierownik budowy. Dokumentuje on tym samym przebieg prac, co będzie miało spore znaczenie po ich szczęśliwym zakończeniu.

Między innymi na podstawie kompletnego dziennika można dokonać odbioru inwestycji. Ważne jest, aby dziennik uzupełniać regularnie. Nie może ona zawierać luk w wymaganych miejscach, ponieważ urzędnicy mogą kwestionować z tego tytułu wiarygodność dokumentacji.

Choć to kierownik pracuje z dziennikiem, to jako inwestorzy i osoby najbardziej zainteresowane powinniśmy upewniać się, że wszystko z dokumentacją jest w porządku. Umiejętność dopilnowania pewnych spraw po stronie kierownika oraz wykonawcy ma bardzo duże znaczenie. Przyda się więc doza asertywności i stawianie konkretnych wymagań.