Jakie grzejniki zastosować w nowym domu?

domy szeregowe Plewiska w stanie pierwotnym od dewelopera Luboń mieszkania w szeregowcu Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

Budując dom od podstaw, musimy liczyć się z tym, że będziemy potrzebowali sporych środków finansowych. Nie da się ukryć, że budowa kosztuje wiele i prawdopodobnie będzie największą inwestycją jaką kiedykolwiek w swoim życiu podejmiemy. To duże wyzwanie nie tylko finansowe, ale również organizacyjne, o czym należy pamiętać.

Musimy zadbać o wiele detali, między innymi tych związanych z instalacją grzewczą i szerzej – ogrzewaniem budynku rozumianym kompleksowo. Zagadnienie jest bowiem szersze niż się wydaje. Punktem wyjścia do uzyskania wygodnego, komfortowego i ciepłego domu jest zapewnienie mu odpowiedniej struktury docieplenia.

Ściany, podłogi oraz sufit muszą być tak wykonane, aby zatrzymywać we wnętrzu jak najwięcej ciepła. Wielkie znaczenie dla efektywnej izolacji mają również okna – także powinny stać na najwyższym poziomie, jeśli mowa o wskaźnikach izolacyjnych. Gdy te kwestie będą zapewnione i gotowe, można myśleć o kolejnych składnikach ogrzewania.

Musimy ustalić jakie będzie źródło ciepła (opcji jest wiele) i jakie wybierzemy grzejniki. Te ostatnie musimy wybierać pod kątem ich efektywności grzewczej. Każdy grzejnik posiada swoją moc cieplną, która jest uzależniona głównie od gabarytów.

Im grzejniki większe, tym większą powierzchnię są w stanie skutecznie ogrzać. Rośnie także ich wydajność. Znaczenie ma materiał, z którego wykonano kaloryfer.

Kiedyś powszechnie stosowano modele żeliwne, które wciąż mają entuzjastów. Choć ciężkie i toporne, są bardzo wytrzymałe, odporne na upływ czasu i długo zachowują temperaturę po nagrzaniu. Powszechnie sięga się także po modele wykonane z aluminium oraz stali.