Jak przygotować projekt domu parterowego?

Podnośniki Poznań http://www.dekarbud.pl/PL-H21/uslugi-podnosnikiem-koszowym-poznan-i-okolice.html Plewiska funkcjonalne domy Plewiska Deweloper Plewiska. Domy, mieszkania od dewelopera

Zabudowa mieszkalna może mieć różny charakter. Generalnie da się ją podzielić na dwie podstawowe kategorie – mówimy oczywiście o domach jednorodzinnych. Na jednym biegunie mamy obiekty parterowe, a na drugim piętrowe. Ilość pięter jest kwestią otwartą, z reguły rzadko buduje się domy, które miałyby więcej niż dwa piętra.

Są jednak osoby, które w pełni świadomie decydują się na dom parterowy. Czasami posiada on poddasze, co daje dodatkową przestrzeń użytkową i stwarza wrażenie pozornej „piętrowości”. Niektóre projekty nie przewidują poddasza – wtedy zwykle dom jest podpiwniczony. Brak poddasza może oznaczać płaski dach, ale nie musi tak być.

Eksperci wskazują wręcz, że budowa domu z dachem płaskim nie jest rozwiązaniem rozsądnym. Powodem może być chociażby obciążenie pokrywą śnieżną w czasie zimy, która na dachu skośnym w naturalny sposób może osuwać się w dół. Po prostu działa grawitacja. Samo odśnieżanie jest znacznie prostsze z technicznego punktu widzenia, więc dachy skośne mają zdecydowaną przewagę nad płaskimi.

Pracownia architektoniczna, które weźmie się za przygotowanie projektu domu parterowego powinna zwrócić przede wszystkim uwagę na zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej przestrzeni. Rozkład pomieszczeń musi uwzględniać fakt, że do dyspozycji mamy tylko jeden poziom obiektu, więc wszystko powinno być logiczne. Trzeba unikać pomieszczeń „przechodnich”, zwłaszcza pokoi, co w projektach parterowych jest nieco trudniejsze. W tym celu stosuje się odpowiedni układ korytarzy i przedpokoju.