Dobór dachówki dla domu

www.wowdevshop.com architekt Falo Nieruchomości http://falonieruchomosci.pl/ zarządzanie nieruchomościami Poznań, Palacza 104

Odpowiednia dachówka jest ważniejsza niż można by sądzić. Błąd, który często popełniamy w naszym postrzeganiu tego elementu polega na sprowadzaniu pokrywy dachowej wyłącznie do wymiaru estetycznego. Oczywiście, jest on ważny, ale nie najbardziej istotny z kwestii, które należy brać pod uwagę. Przede wszystkim dachówka stanowi ważną część konstrukcji dachu.

To z nią ma styczność atmosfera, na nią pada deszcz i promienie słońca. Kiepska dachówka szybko zacznie ulegać degradacji, co może stanowić początek poważnych problemów z dachem jako całością. Dla uzyskania najlepszych efektów dachówkę trzeba właściwie dobrać. Pytanie, jakie kryteria w tym celu przyjmiemy.

Niektórzy kładą główny nacisk na kwestie finansowe. Im taniej, tym lepiej. Nie jest to dobre rozwiązanie, bo położymy okrywę, która przez krótki czas będzie ładna i funkcjonalna, ale szybko wyjdą na jaw jej niedostatki. Czy naprawdę opłaca nam się po kilkunastu miesiącach przeprowadzać remont dachu? Lepiej zainwestować raz, a dobrze.

Ale do tego jest niezbędna porządna dachówka. Eksperci wskazują jednoznacznie, że najlepszym z dostępnych rozwiązań są dachówki ceramiczne. Owszem, są one najdroższymi z oferowanych w sprzedaży, ale nie bez powodu. Producenci ceramicznych pokryć dachowych dają na swoje wyroby wiele lat gwarancji, nawet kilkadziesiąt.

W praktyce taka dachówka raz położona może wytrzymać nawet ponad sto lat. Im łagodniejszy klimat, tym dłużej. Jeśli więc decydujemy się na budowę domu i położenie dachu, warto skorzystać z dachówek z wysokiej półki.